Tel Mail Mail
Tel 0 555 039 96 39
0 362 432 20 22
Mail drnilay@samsunpsikiyatri.com
Map Ulugazi Mah.İstiklal cad.Işıtan Apt.No:50 Kat:2 Daire:5 (Çiftlik caddesi Büyük Anadolu Hastanesi Yanı) İlkadım/ Samsun
Ara

Dr.Nilay ÖLÇEK

Dr.Nilay ÖLÇEK

1981 yıllında İstanbul’da doğdum. Orta öğretimimi Almanca eğitim veren Cağaloğlu Anadolu Lisesi ‘nde tamamladım. 2006 yılında  HACETTEPE Üniversitesi TIP Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Prof. Dr. Mazhar Osman BAKIRKÖY Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Ergen psikiyatri kliniğinde çalışmaya başladım.

Ergenlerle özellikle Dikkat Eksikliği Hiperaktivite, Davranım bozukluğu, Uyum sorunları, Öfke kontrolu, depresyon alanlarında özellikle Bilişsel Terapi olmak üzere psikoterapi ağırlıklı çalışmalarda bulundum.  Gerektiğinde yataklı klinikte birçok hastayı ilaç ve gözlem altında takip ettim. Tez çalışmalarımı bu dönemde Davranım Bozukluğu olan hastaların aileleriyle gerçekleştirdim. Çapa Tıp Fakültesi’nde DEHB , depresyon ve kaygı bozukluğu olan küçük yaştaki çocuklarla ve aileleriyle çalıştım.

Erişkin Erkek ve Kadın yataklı servislerinde kronik hastalıklar konusunda (Şizofreni-Bipolar Bozukluk vs.) tecrübe kazandım. AMATEM ( Alkol ve Madde Tedavi Merkezinde ) bağımlılık konusunda bireysel ve grup terapileri ve rehabilitasyon çalışmalarına katıldım.

Uzun yıllar Bilişsel Davranışçı Terapilerle ilgili ergen ve erişkinlerde psikoterapi uygulamaları yaptım. Bakırköy Ruh Sağlığı Hastanesi’nde başladığım  aile ve çift terapileri, cinsel terapi uygulamalarını  travma alanında kullanılan EMDR ( hızlı göz hareketleriyle duyarsızlaştırma tekniği) , Hipno BDT ve hipnoz yöntemlerini de kullanarak tedavi etme olanağı buldum. Özellikle Kadın cinsel işlev bozukluğu olan vajinismusla ilgili uzun yıllar başarılı tedaviler yürütme imkanı buldum.

2011 yılından sonra Samsun Ruh Sağlığı Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Halen Türkiye Psikiyatri Derneği ve TTB üyesiyim. Ayrıca 2016 yılında Türk Kızılayı Samsun Şubesi yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptim.Evli ve 2 çocuk sahibiyim. Halen özel muayenehanemde psikoterapi ağırlıklı çalışmalarımı sürdürmekteyim. 

Yabancı Dil: İngilizce ve Almanca

Tez ve Yayınlar:

‘Davranım Bozukluğu tanısı alan hastaların ailesel değerlendirilmesi’

‘Klozapin kullanan bir grup hastada Trigliserit düzeyleri ve psikopatoloji şiddeti’

Ertu Bilişim